Na Blaníku

17. května 2006 v 8:01 | Eba |  Výpravy za stravou duševní
(Poprvé uveřejněno v pondělí 15.5.06 pozdě večer, ale nějak nám to zmizlo. Však jsme si toho všimli asi všichni. Našel by se lepší způsob, jak nás naučit zálohovat? :) )
Tentokrát úsloví "Když nejde hora k Mohamedovi, musí Mohamed k hoře" platnosti pozbylo. Hora (Blaník) byla tak laskava a dobelhala se z Prahy až do Nového Boru, takže Mohamed (Eba) už to k ní měl, coby kamenem dohodil. Příjemný kompromis. Kus cesty urazili oba.
Přiznávám, bylo to mé první představení DJC. Skončilo teprve před pár hodinami. Brzy mě skolí únava. Ještě před tím pár řádek o tom krásném odpoledni.
Věřím, že Jája u sebe taky poreferuje, a asi mnohem objektivněji než já, ale co. Jsem plna dojmů, mám v sobě hřejivý pocit dvou za poslední dobu nejlépe strávených hodin. Hned na začátku mi malý (drobounký!) a přitom tak velký (obrovský svou osobností!) muž - Miloň Čepelka vehnal slzy do očí. Slzy dojetí a štěstí. Po pár větách i slzy smíchu. A pak už jsem se nepřestala smát. Sice znám tu hru už nazpaměť ze stále dokola ohrávaných CD a přesto to byl úplně nový zážitek. Vnímat gesta, mimiku obličeje, přítomnost a blízkost všech těch báječných lidí. Mít tu čest jim aspoň na ty dvě hodinky dělat publikum. A tleskat a tleskat a tleskat. Pánové smekám. Jen obrazně, kloboukem neoplývám. Dokonce ani tím konstitučním ne.
Nějak je toho ve mně tolik, že to prsty ani nechtějí vyťukávat. Nedaří se mi je donutit. A to jsem si to v autobuse tak pěkně připravila... Snad bude ráno moudřejší večera. Pak snad přidám ještě pár střípků. A teď je jdu pro vás vstřebávat. Spánkem kulturně uspokojených.
Dobrou noc
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jája Jája | 17. května 2006 v 16:05 | Reagovat

Už jsem poreferovala :)

2 Eba Eba | 17. května 2006 v 20:27 | Reagovat

To je dobře. Ať žije Miloň Čepelka!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama