Jak se mi zase jednou něco povedlo

9. května 2006 v 22:51 | Eba |  Evoloviny
Jen s obtížemi pátrám v paměti, kdy jsme naposledy vyrazili já a mí nejbližší na rodinný výletík pěkně ve čtyřech. Dost mě překvapil i potěšil maminin nedělní návrh, že když už táta v pondělí tak jako tak musí jet do Liberce pracovat, co kdybychom se svezli s ním - ona, brácha a já - a vyrazili do zoo a do botanické zahrady. Bratříčkovi se sice zprvu moc nechtělo, ale dal si říct.
Samozřejmě jsem měla v plánu fotit a celou velkou událost řádně zdokumentovat. Na to bylo třeba přístroj připravit. V neděli jsem z paměťové karty překopírovala všechny stávající obrázky do počítače, abych tak prostor měla co nejvolnější, hadříkem jsem vyšůrovala každičké zákoutíčko aparátu. Jen na jedno jsem málem zapomněla. Napadlo mě to až v noci, že samým kopírováním a mazáním jsem zřejmě trochu unavila baterku lionku. Pilně i když mátožně jsem se vyhrabala z postele a nechala ji ještě "nacucat" trochu šťávy.
Ráno jsme museli brzo vstávat, zrovna tak, jak to vůbec nemám ráda, protože ať se den předtím připravím jakkoli, stejně se najde spousta věcí, na něž myšleno nebylo, což se musí na poslední chvíli napravovat. Zdárně jsme to ale zvládli (alespoň jsem si to myslela) a vydali se vstříc napínavým dobrodruženstvím. V autě jsem zavřela oči a poddala se neodbytnému spánku, z něhož mě co chvíli vytrhoval hlavně stav našich silnic. "Daj tam ceduli s kozama a víc to neřešej," komentuje situaci často mamina. Ty kozy nás ale přes nevyzpytatelné jámy nepřenesou. Jak jsem si tak polospala pomrkávajíce po obloze a kontrolujíce její polojasnost až oblačnost, přemýšlela jsem, jak nejrůznější fotoaparátní funkce nastavit tak, aby fotky nebyly tmavé nebo zrnité, jak se mi to občas při nedostatku slunečních paprsků stává. A vtom mě to trklo. Vytřeštila jsem oči rychleji, než je zdrávo. Zračila se mi v nich hrůza. Hrůza! "A do ------," zamumlala jsem. Ano, foťák jsem sice ráno pečivě uložila do batohu. Ne tak ale... BATERKU! Doplácím na luxus. Jak jsem byla před rokem ráda, že jsem si pořídila digitál, který nejede na klasické tužkové baterie, ale už na Li-On baterii, s níž je možno pořídit až 200 snímků bez jediného dobití! Jak jsem se těšila představou, že se nebudu na výletech muset tahat s pytlem náhradních baterií na zádech! Jak mě včera mrzelo, že si nemůžu prostě k nejbližší trafice skočit pro pár "tužkovek"! Nebylo návratu. Nedalo se nic dělat. Než jsme se do zoo dostali, smířila jsem se jakž takž s onou nepříjemnou skutečností. Navíc se zdálo, že mamka ani bratr si s absencí fotoaparátu zdaleka nedělají tolik starostí jako já. A musím přiznat, že jsem si kvůli/díky tomu užila výlet mnohem víc - když jsem nemusela neustále hledat zajímavé záběry, bez přestání mačkat spoušť a nutit spoluvýletníky říkat "sýýýýýr" nebo jiné nesmysly. Mohla jsem se opravdu soustředit na to, co vidím, ne na to, co fotím. A bylo to fajn.
Největšími poskytovateli zážitků nám byli: pavián, který si nečekaně avšak s gustem začal hrát se svým nářadíčkem (o tom tu ale referovat nebudu, když dovolíte), a krmení lachtanů, k němuž jsme se nachomýtli v pravý čas. Nemohli jsme sice krmit slona ani žirafu, jak jsem si to zkusila v Hamburském Tierparku Hagenbeck, ale ten čas společně strávený je mi mnohem cennější a troufám si říct, že i stejně neobvyklý.
V botanické jsme se s maminou zaměřily hlavně na dřeviny v našich podmínkách pěstovatelné, neboť už brzy (jak doufáme) se dočkáme úprav jedné části naší zahrady a uvažujeme tedy rády a často, co a kam. Ve své posedlosti nejen břečťanem, nýbrž též sukulenty, jsem si koupila netřesk. Takový malý, tmavě fialový. Bude mi to doma všechno připomínat a třeba i občas trochu vyprávět. Když budu pozorně poslouchat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jája Jája | 10. května 2006 v 7:12 | Reagovat

Jů, my zase vyrazili v neděli do Práglu, ale o tom víc u mě na blou :)

2 Eba Eba | 10. května 2006 v 12:59 | Reagovat

Vse jsem cetla a je to hezke, jak nas pocasi laka ven z der a z nor. Jak nas to slunicko k sobe vabi. A s nim vsechna ta zverina.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama